Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31 August 2009, 13:40
Yorgun Yürek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yorgun Yürek Yorgun Yürek isimli Üye şimdilik offline konumundadır
♥ GüLerken AğLadığını,MutLu OLanLar BiLmez

Konular:
Aldığı Beğeni: 0 xx
Beğendiği Mesajlar: 0 xx
Standart Cevap: uygulamalı dış ticarete yönelik eğitim

11. BÖLÜM DIŞ TİCARET MUHASEBE İŞLEMLERİ
· İhracat Muhasebesi
· İthalat Muhasebesi
· İhracatta KDV İadesi
· Örnek Uygulamalar
12. BÖLÜM DIŞ TİCARETTE KALİTE ÇEVRE GÜVENLİK
· Dış Ticarette Kalitenin Önemi
· Kalite Standart Çeşitleri
· Çevre Etiketi
· CE İşareti
13. BÖLÜM: GLOBAL EKONOMİYE BAKIŞ
· Gümrük Tarifeleri ve Genel Ticaret Anlaşmaları GATT Ve GATT`ın Temel Kuralları
· Dünya Ticaret Örgütü
· Dünya Ticaret Sisteminin İşleyişi
· Bölgesel Siyasi ve Ekonomik Entegrasyonların Dünya Ticaretine Etkisi
· Uluslararası Ticaret Hukuku
· Dış Ticarette Karşılaşılan Riskler ve Risk Yönetimi
Referanslarımızdan Bazıları

ü Çalık Holding
ü Eroğlu Holding (Colin’s Jeans)
ü Türkiye Finans Katılım Bankası
ü Kuveyttürk Katılım Bankası
ü Dizayn Grup
ü Sehil İnşaat
ü Hatipoğlu İnşaat
ü Altınyıldız
ü Sinbo
ü Akkardan
ü Seyidoğlu Baklavaları
ü İSBAK A.Ş.
ü Murat Makine
ü Maltepe Mobilya
ü Özsoy Grup
ü Orion Tekstil
ü Vual Tekstil
ü Bafra Eriş Un

Katılımcılarımızın Görüşleri
Bu kursa başlamadan önce ‘’CIF’’ kelimesinin anlamını dahi bilmezken kurs sonunda ihracat ve ithalat ile ilgili tüm detay bilgileri öğrendim. Kursun en güzel yanı istediğiniz her ayrıntıyı öğrenebilmeniz ve kurs saatleri dışında da çok rahat karşılaştığınız her türlü sıkıntıda anında iletişime geçip bilgi alabilmenizdir.
Şükran Kalaycı Çalık Holding
Bir aylık kurs gerçekten insanı dış ticarete hazırlıyor. Gereken tüm bilgiler teorik ve taktiksel anlamda veriliyor. Ayrıca kursun içeriğinde lojistik ve gümrük olaylarında saha tecrübesi olan eğitmenlerin gelip gerçek deneyimlerini anlatması gerçekten çok faydalıydı. Bunların hepsi bir yana özellikle sizi tanıdığıma ve uzun yıllar sürecek bir dost kazandığım için çok memnunum.
Şerif Zor Zor Lojistik
Sizin eğitimini verdiğiniz Uygulamalı Dış Ticaret Eğitim Programı çok verimli geçti. Eğitim sonunda bir firmanın dış ticaretle ilgili işlemlerini yapabilecek seviyeye geldik. Girişimcilikihracatithalatpazarlamalojistikse rbest bölgelerle ilgili önemli bilgilere vakıf oldukve uygulamalı olarak eğitimi tamamladık.Kısa ama verimli bir programdı. Sizin ve arkadaşların pozitif enerjisi eğitimin daha güzel geçmesine sebep oldu. Dış ticaretle ilgili eksiklerini tamamlamak isteyen arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.
Seyhan Gelgeç

Bazı şeyler insanın gözünde çok büyükmüş gibi duruyor. Dış ticarette benim için böyleydi Ta ki onu öğreninceye kadar. Gözümüzde büyütülecek kadar zor ve karmaşık değilmiş. Teşekkürler Recep Hoca.
Cem GENCE AÇI MEDYA
Sektörü hiç bilmememe rağmen geniş bir görüş açısı verilerek dış ticaretin nasıl yapıldığını öğrendim. Her türlü sorularımın karşılığını fazlasıyla aldım. Hocamızın bana verdiği güven ve destekle dış ticareti rahatlıkla yapabilirim. En önemlisi kurs bitiminden sonrada ihtiyacım olan desteği her zaman yanımda hissettim.
Ebru Akkale