Tekil Mesaj gösterimi
Alt 24 December 2008, 10:42
ceyLin ceyLin isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Senior Member

Konular:
Aldığı Beğeni: 0 xx
Beğendiği Mesajlar: 0 xx
Thumbs up Cvp: ATATÜRK Şiirleri

ON KASIM MEKTUPLARI

- 1 - ATATÜRK'EYine harmanımız rüzgâr bekliyor;Es yine es yine, samanı savur.Çak yine, çak yine, Masmavi Şimşek!Bu kutsal çorağın özlemi yağmur.İn yine, in yine, Sarı Yıldırım!Ayrıklı tarlayı aydınlat, kavur.Bugün de gecede sayıklayan var,Bugün de yobazca adımız gâvurDal şu yüce dağlar gibi tekneyeSevgi ekmeğini mayala, yuğur.Doğ yine, doğ yine yurdun üstüneSensiz yüreklerin ateşi soğur..- 2 - SEVGİLİYEÜç şeyin üstüne can-baş koymuşum:Anayurt, Atatürk ve sen, sevdiğim!Kavak yeli esmez benim başımdaAtatürk rüzgârı esen, sevdiğim!Diz çök Anıtkabrin mermerlerineHerkesi kıskanıp küsen sevdiğimMustafa Kemal'in neferiyim ben;Haklısın kölesi desen, sevdiğim!Belki çıkacağız yine savaşaKi kalasın sen sağ-esen , sevdiğim!Öp beni alnımdan, uğurla, bekleErliğimden şüpheliysen, sevdiğim!- 3 - ATATÜRKÇÜLEREÖyle sırtüstü yatıp dinlenecek gün değil;Daha yapacağımız çok şeyler var, çocuklar!Ne kadar erken yağdı, gördünüz ya, yenidenNice güvendiğimiz dağlara kar, çocuklar!İlerden, ta uzaktan el ediyor durmadanBatılı arkadaşlar; vaktimiz dar, çocuklar!Toplandık mı başbaşa, verdik mi el ele biz Su çekilir, dağ çöker, bora susar, çocuklar!Hele kuru kütükler ayıklansın bir kereTadından çatlayacak dallarda nar, çocuklar!Sizi bir bir tanıyıp alnınızdan öpmeyeMustafa Kemal yolda, hey bahtiyar çocuklar!- 4 - YENİ MİLLETVEKİLLERİNEHaklısınız, bir büyük millete vekilsiniz;Göğsünüz, kıvanç dolu, gerildikçe gerilir.Bilin ki Atatürk'ün kurduğu Ankara'yaAtatürk'ün yolundan yürünerek girilir.Anıtkabre gidip de yürekten baş eğmeyenGünü gelir çarpılır, düşer, yere serilir.Bir avuç yobaz için, bir sürü cahil içinDevrimi çiğneyecek ayak varsa, kırılır.Bir de bakarsınız ki her meydanda bir kereHer genç Türkte bir kere bir Atatürk dirilir.Bir an unutmayın ki Atatürk ülkesinde Ahiretten önce de Yüce Divan kurulur... ~ Behçet Kemal ÇAĞLAR ~