Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14 April 2009, 15:28
AlpikE AlpikE isimli Üye şimdilik offline konumundadır
Junior Member

Konular:
Aldığı Beğeni: 0 xx
Beğendiği Mesajlar: 0 xx
Standart Cvp: Ask size neyi - neleri ogretti?

Ask baslangiçta her zaman iyidir ve güzeldir. Heleki cicim aylari yokmudur o zamanda söylenen sözler yeminler hepsi sevgiden kaynaklanan bir gerilimdir. Fakat bizler insanoglu olarak sunu düsünmüyoruz. O anda duydugumuz sözün yalan olmasina ragmen veyahutta yalan olabilme ihtimalinin olmasina ragmen biz kendimiz seçiyoruz buna inanma yi; kimse bizim kafamiza silah dayayarak illaki inancaksin demiyor. Sevmedigim birsey vardir ki; Ask'in sona ericegini bile bile basliyarak; o anda güzel vaadlarda bulunarak ve bulunanada sevgi beslerken ayrilma esnasinda akla zihne gelmicek hiç duyulmamis kötü sözlerin ve olaylarin olmasi ve onca güzel seyin israf edilmesi. Asil mevzu zaten ask'i sevgiye çevirmektir; egerki cevrilemiyor ise zaten o zaman sorun yasanir ve biter tükenir o sihir. Ask yasandigi zaman kötü anilarini degil iyi anilarini hatirlamali; beynimizde kalmasini saglamaliyiz. Cogumuz hayatimizdaki o sansli kisiyi ilk denemede bulamiyoruz; o insani bulana kadar ne kurbagalar öpüyoruz bu bir gerçek. Bu yüzden bize düsen sey; güzellikleri ve iyilikleri tüm positifligi bir araya getirerek kendimizi egitmeliyiz. Yasadigin seylerden örnek alarak; "aaa.demek ki benim su turlu davranmam hic de iç açici degil" gibi dusunersek kaderimize yazilan o insanla karsilastigimiz zaman kendimizi hazir hissederiz. Yasananlar her zaman kötü veya iyi olucak degildir; fakat kötüleri elekten geçirmek bizlere düsmüstür.

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayısin benim kazandiklarim sunlar. Sevginin gerçekten oldugunu biliyorum yeterki dogru insanla herseyi dürüstçe ve sInIrsIzca yasa.