Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17 September 2008, 18:52
LayLayLoM LayLayLoM isimli Üye şimdilik offline konumundadır
''Gitsem,geri dönüş yasaklısı,kalsam 'aşk'a firari giyinmiş müebbet zanlısı...''

Konular:
Aldığı Beğeni: 0 xx
Beğendiği Mesajlar: 0 xx
Standart İzmir büyük mücadele

İzmir büyük mücadele !

Türkiye Pist Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışları İzmir'de start aldı.

17 Eylül 2008 Çarşamba 11:27

Türkiye Pist Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışlarıyla sezona merhaba diyen Autodrom İzmir Pisti, basına ve tüm konuklara tanıtıldı. Oldukça sıcak geçen hafta sonu müthiş bir mücadeleye sahne olan Safari Cup’la başladı. Sezonun altıncı yarışında, Ekrem Vardar klasiği değişmedi. Kupa lideri Ankaralı tecrübeli pilot, cumartesi günkü yarışta en arka sırada start almasına karşın, daha önce de yaptığı gibi rakiplerini birer birer geride bırakarak 15 tur sonunda damalı bayrak altından geçen ilk pilot oldu. Vardar, bu zaferi ile cumartesi günkü puan kayıplarını da telafi ederek, kupa liderliğini yine açık puan farkıyla sürdürdü.

Castrol GT Cup pilotları da Autodrom İzmir Pisti’ni dolduran seyircilere heyecanlı anlar yaşattı. Cenk Ceyişakar, günün her iki yarışını da oldukça rahat bir şekilde kazandı.

Geçtiğimiz sezonu markalar şampiyonu olarak kapatan Opel Performance Türkiye, hafta sonu yapılan sezonun beşinci ve altıncı yarışında pilotları Berke Bayındır ve Alptekin Işıkalp ile Super Grup’ta start aldı. Her geçen gün temposunu biraz daha artıran pistlerin yetenekli pilotu Berke Bayındır, günün ilk mücadelesinde, aşırı sıcak altında yarışı ikinci olarak tamamladı. Üçüncülük kupasının sahibi de takım arkadaşı Alptekin Işıkalp oldu.

Günün ikinci yarışında Aytaç Biter ile Berke Bayındır’ın tampon tampona sürdürdükleri mücadele sırasında iki otomobil birbirine dokununca Berke Bayındır’ın kullandığı Opel Corsa spin atarak pist dışına çıktı. Kendisini çabuk toparlayan Berke Bayındır, yarışa hemen geri döndü ama ikinci sıraya düştü. Bu yarışta da ilk yarıştaki gibi Aytaç birinci olurken, iki Opel pilotu Berke ve Alptekin ikinci ve üçüncü olarak podyumda yer aldı. Borusan Otomotiv Motorsport adına yarışan Aytaç Biter, Türkiye Pist Şampiyonası’nın her iki yarışında da Süper Grup birincisi oldu.

Bu sonuçlarla Opel Performance, Türkiye Pist Markalar Şampiyonluğu’nda liderliğini sürdürürken, pilotlar klasmanında ise iki Opel pilotu Berke Bayındır ve Alptekin Işıkalp yerlerini korumuş oldu. Sezonun dördüncü ayağı içinde yer alacak yedinci ve sekizinci yarışlar 27-28 Eylül tarihlerinde yine Autodrom İzmir Yarış Pisti’nde koşulacak.

Akşam

♥ ♥ ♥ Deli bir yağmur olsam seni yağdığım yerler kadar severdim. Deli bir rüzgar olsam seni estiğim yerler kadar severdim. Ama ben sadece deliyim ve seni aldığım her nefes kadar çok seviyorum. ♥ ♥ ♥
vizelerden sonra görüşürük..